Martin Pánek

mail: martinpanek2@gmail.com
Jsem autorem a správcem těchto stránek se vším, co k tomu patří. Kromě tohoto roháčského průvodce mám na svědomí i průvodce Malou Fatrou – www.mala-fatra.cz. Cílem obou těchto webů je usnadnit dostupnost praktických informací, které člověk shání, než někam vyrazí.

Pokud máte nějaké připomínky, podněty nebo mi chcete jen něco sdělit, neváhejte napsat na email.

44 Responses

 1. Jean is interested in your profile! Click here: https://telegra.ph/insta-sex-04-14?h=50431b64f77d474501f661025d6627fa-
  | Odpovědět

  ft90aqhs

 2. You have unread messages (4) from Alice! Read now: https://cutt.us/QOL2X?h=50431b64f77d474501f661025d6627fa-
  | Odpovědět

  owo9io0

 3. Petr Ondruš
  | Odpovědět

  Dobrý den,

  pochopil jsem dobře ,že v květnu se nedá jít z Ťatliakovej chaty kolem Roháčských ples na Rozcestí pod Troma kopami a zpět k Adamcula ?
  ….chodníky jsou uzavřené ?

  Díky

  Petr

  • Martin
   | Odpovědět

   Dobrý den Petře,

   je to přesně, jak píšete. Uzávěry platí do 14. 6..

 4. Karin
  | Odpovědět

  dobrý den, měla bych dotaz ohledně výstupu v západních tatrách – v Roháčích už jsem jednou byla, ale je to tak asi 10 let, takže nevím, určitě se změnilo spoustu věcí. Chtěli bychom s přítelem podniknout výstup, ale nevíme zda je nějaká možnost, nebo je zde spousta tras uzavřena. Kde se prosím můžeme dostat i podle počasí. Roháčský vodopád, plesa, Baranec, Žiarská dolina… Případně odkud bychom se mohli napojit, a kde můžeme odstavit auto, a pokračovat v trase. Děkuju mnohokrát a přeju krásný den

 5. Jakub
  | Odpovědět

  Dobrý den,
  vím, že se to již v komentářích objevilo, ale i zde i všude různě na netu je mnoho informací a potřebuji si z toho udělat sumář.

  Rád bych na Baníkov v dubnu, konkrétně z Roháčské doliny. Jedeme letos v dubnu.
  Můžete mi prosím napsat zdali je možné/nemožné tento výstup v tuto dobu provést, případně jestli budete tak hodný a doporučíte mi alternativní túry, které je možné v dubnu absolvovat?

  Mockrát děkuji!

  • Martin
   | Odpovědět

   Dobrý den Jakube,

   duben není vhodná doba na túry v Roháčích. Až do 15.6. je v platnosti sezónní uzávěra a ve vyšších polohách bude ještě dost sněhu, který může hodně zkomplikovat už tak poměrně obtížnou túru. V Roháčské dolině se v té době může jen na Ťatliakovu chatu, nebo k Roháčskému vodopádu.

   Lepší je to z druhé strany ze Žiarské doliny – celoročně se odtud může na Baranec a Plačlivé.

   • Jakub
    | Odpovědět

    Super, děkuji moc za radu a pomoc!!!

 6. Martin
  | Odpovědět

  Ahoj k tatliakove chatě je stále zákaz u zverovky nebo jak je to aktuálně dík

  • Martin
   | Odpovědět

   Ahoj, co se týká sezónních uzávěr, od Zverovky po Ťatliačku se může celoročně.

 7. David
  | Odpovědět

  Dobrý den,

  vím, že tento dotaz se bohužel netýká přesně oblasti Západních Tater, ale možná byste mi uměl poradit.
  V srpnu se s rodinou chystám na dovolenou do slovenských hor. V jednom z výletů bychom si rádi ušetřili síly a svezli se autobusem ze Trí Studniček do Podbanského (nejvhodnější zastávky se podle map jmenují Tri Studničky a Pribylina,,Zruby). Na stránkách http://www.cp.sk jsem však žádný spoj nenašel – zastávku Tri Studničky tento web ani nezná. Nevíte, zda mezi těmito zastávkami existuje nějaké spojení?

  Díky za odpověď a omlouvám se za trošku nemístný dotaz.

  • Martin
   | Odpovědět

   Dobrý den Davide,

   myslím, že zastávka „Tri Studničky“ v CP.sk figuruje jako „Vysoké Tatry,Podbanské,ch.kpt.Rašu“, ale spojení je tu hodně mizerné 🙁

 8. Jana
  | Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se v létě do Roháčů. Už jsem túry v Roháčích absolvovala, tak vím do čeho jedeme, co se terénu týká. Zažili jsme různá počasí. Jen bych se chtěla zeptat, jestli je možné říct, kdy je stálejší počasí, jestli v červenci nebo v srpnu. Můžeme si totiž zatím termín vybrat.

  Děkuji

  Jana T.

  • Martin
   | Odpovědět

   Ahoj Jano,

   kdybych si mohl vybrat mezi červencem a srpnem, vybral bych si konec srpna. Počasí už má blíž k podzimnímu a většinou bývá stabilnější.

   Přeji hezký pobyt v Roháčích 😉

 9. michal
  | Odpovědět

  Dobrý den,
  velmi si cením vaší stránky rád bych se zeptal jak se dostanu z prahy na roháče jel bych regiem přes noc…jezdím takhle do vysokých tater na poprad poradíte mi prosím děkuji

  • Martin
   | Odpovědět

   Dobrý den Michale,

   (noční) Regiojet na cestu do Roháčů bohužel není moc vhodný, protože nestaví v Kralovanech, důležitém železničním uzlu v cestě na Oravu. 🙁 Právě tudy vede asi nejjednodušší cesta do Roháčů – vlakem do Kralovan, tady přestup na motorák, kterým se dovezete do Nižné, popř. Podbiela, kde přestoupíte na bus do Zuberce.

   Pokud pojedete vlakem EN 445 Slovakia, navazuje Vám tu motorák v 5:26 (20 minut na přestup, většinou čeká i na opožděné vlaky) a v Nižné budete mít cca hodinku, než Vám pojede bus do Zuberce.

   Dobré na této cestě je, že když v Kralovanech zmeškáte přípoj, dostanete se do Zuberce bez problémů i později. Např. z Liptovského Mikuláše se do Zuberce dostanete též, ale přímý autobus teď jezdí jen 1x denně. Z Ružoberka je to zase téměř vždy se dvěma přestupy…

 10. Adéla
  | Odpovědět

  Dobrý den.
  Byla jsem známými pozvána na túru do Západních Tater. Předem jsem upozornila na fakt, že v žádném případě nezvládám úseky s řetězy či místa, která člověku se závratěmi působí problémy. „Nemám v plánu“ jakkoli ohrozit své průvodce kvůli tomuto svému handicapu. Bylo mi řečeno, že půjdeme na pohodu a že se mi podřídí.
  Chci se Vás zeptat, zda opravdu v této části Tater existuje trasa pro turisty mého typu, ač fyzicky zdatnými.

  Děkuji moc za odpověď i tyto stránky.

  Adéla

  • Martin
   | Odpovědět

   Dobrý den Adélo,

   pokud nemáte ráda řetězy, můžete se vydat treba okolo Roháčských ples, na Volovec, Baranec,… Pokud se tu Vaši znamí trochu vyznají, určitě budou znát túry, které Vám nebudou dělat problémy 😉

 11. Jan
  | Odpovědět

  Dobrý den
  chceme jít hřebenovku na lehko. Tatliakova chata, Rákoň, Volovec, Ostrý roháč a zpět Adamcuľa a domů. Už jsme chtěli minulou sobotu t.j. 15.7., ale odradila mne předpověď počasí. Hlásili bouřku. Zvažujeme tuto sobotu, ale předpověď počasí zdá se být stejná jako minulý týden.
  Rád bych znal váš názor. Jsme skupina cca 4 lidí, většina má nějaké zkušenosti z běžné turistiky, pár nás šlo „na těžko“ Lúčanskou fatru, já jediný jsem před cca 5 lety tuto hřebenovku v Roháčích šel a byla to zatím moje jediná zkušenost s takovou vysokohorskou turistikou (a dalo mi to celkem zabrat – i když teď už mám dost natrénováno 🙂 ). Prakticky všichni nějak sportujeme, i když rekreačně.
  Skupinu povedu já a cítím odpovědnost. Protože bezpečnost je nejdůležitější. Posledně jsme nahoře chytli lehký déšť a velmi slabou bouřku. Obojí velmi rychle přešlo. Dolů jsme šli za sluníčka.
  Mám obavy z deště kvůli uklouznutí a taky ze špatné viditelnosti. O bouřce na vrcholcích nemluvě.
  Trek se nám obtížně plánuje, protože to máme 350km a pojedeme tam jen kvůli tomu.
  Co vy na to?

  • Martin
   | Odpovědět

   Dobrý den Honzo,

   riziku bouřek při slunečném počasí se v této roční době člověk těžko vyhne. Většinou ale nepřijdou dřív než v poledne, proto je dobré pořádně si přivstat a vyrazit na podobnou túru brzy a snažit se do oběda z hřebenových partií sestoupit. Soudě podle současné předpovědi na SHMU.sk bych zítra vyrazil.

   Doufám, že vám to vyjde 😉

   • Jan
    | Odpovědět

    Díky za odpověď. Bohužel jsem se k ní dostal až večer a tak zůstáváme doma. Volal jsem přes den totiž na Horskou službu a tam mi řekli v podstatě to samé. Nám se ale tento víkend nepodaří dostat se tak brzo na začátek tůry a navíc si zatím nedokážu představit risknout vzít tam vysokohorskou turistikou nepolíbené lidi. Museli bychom být už za 6 hodin na sestupu. Necháme to na jindy hezky v klidu. Přece jenom nejde jen o fyzický výkon ale také o situace kdy na některých úsecích může někdo zaseknout „psychicky“.
    Trochu to na příště vylepšíme a dáme to jen s několika odolnějšími lidmi a pak s ostatními možná blíže k podzimu, kdy je tam prý počasí podle HS stabilnější.
    Ještě jednou díky
    Jan

 12. Lenka Maštová
  | Odpovědět

  Dobry večer, dotaz do kdy ,myslím měsíc, jsou turistické cesty v Západních Tatrách přístupné. Děkuji Lenka

  • Martin
   | Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   uzávěry na většině turistických cest začínají 1. listopadu.

 13. Veronika
  | Odpovědět

  Dobrý den,
  chci se zeptat, co si myslíte o této trase… jestli se to dá zvládnout za víkend. Budeme mít krosny a zatím jsme nikdy nic podobného nešli. Není to pro začátečníky příliš náročné?https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=19.7199218&y=49.2041041&z=15&rc=9toWNx8LRVk91ceijD01pAmJ0aEXfN039EhO0ekihsCb4gerzlFI5ZpgY7k3JYtgw651S99ZindAd99fInxTd8a&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=base&rs=muni&rs=muni&rs=muni&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=2025279&ri=23277&ri=23583&ri=23277&ri=&ri=&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&mrp=%7B%22c%22%3A22%2C%22tt%22%3A3%7D&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=

  • Martin
   | Odpovědět

   Ahoj Veroniko,

   řekl bych, že pro začítečníka s krosnou, který má jen víkend je to extrémně náročné. Trasa, kterou popisujete je téměř 50 kilometrů dlouhá a překonává převýšení zhruba 4 500 metrů. Velká část túry, zejména mezi vrcholem Salatín a Jamníckým sedlem vede ve skalnatém terénu, kde je nutné dost často popolézat a přidržovat se rukami skály nebo řetězů. Tempo postupu je tu tedy výrazně pomalejší a krosna tu dost překáží. Pokud jste v podobném terénu ještě nebyli, určitě bych naplánoval kratší trasu nebo alespoň počítal s více dny.

  • Karci
   | Odpovědět

   Ahoj,
   ako pise Martin, rozhodne nie za vikend. Rohace mam pochodene krizom krazom a sam by som si teraz netrufol na takuto trasu za dva dni, mozno iba pri idealnych podmienkach, teda bez krosny na lahko, optimalna teplota a pod. Ty pises ze budete mat krosny a nic podobneho ste nesli, to mi pride ako absolutne nerealne alebo ako obrovsky risk:). Minimalne 3 dni, ak nie 4, alebo najprv skusit natrenovat napr prechod malej fatry, ci uz lucianskej alebo krivanskej, alebo velkej fatry.

 14. Honza
  | Odpovědět

  Dobrý den,
  příští týden se chystáme na okruh v Roháčích :Zverovka -Salatín – Baníkov-Tri kopy – Plačlivé- Ostrý roháč-Zverovka .Víme že je zavřeno,…… jen jak vysoká může být pokuta pokud nás někdo chytí?Minulý týden bylo na hřebeni taky pár lidí a prý bez problémů,tak nevíme. Díky H.

 15. Tereza Tahalová
  | Odpovědět

  Milý Martine,
  do Záp. Tater se chystáme poprvé. Můžeš nám prosím říci, jak se dostaneme ze Žiaru (kde asi zaparkujeme auto) k Žiarské chatě? Dělá to cca 8 km a spolu s túrou po horách např. 18 km, už to dělá přes 30 km a to bude v tomto terénu mazec. Chtěli bychom chodit denně a těch 16 km navíc je dost. Děkuji za zprávu. Tereza Ústí n. L.

  • Martin
   | Odpovědět

   Dobrý den Terezo,

   autem můžete popojet ještě kousek dál na parkoviště v ústí Žiarské doliny. Odtud je to na chatu 5km. Pak už je to jde opravdu jen po svých s případným vypůjčením koloběžky na sjezd od chaty k parkovišti.

 16. Petr
  | Odpovědět

  Ahoj Martine,
  když uvádíš délku túry a čas, tak je to prosím tě jedna cesta tam, nebo je to tam a zpět.
  Děkuji ti za odpověď.

  • Martin
   | Odpovědět

   Ahoj Petře,

   je to celkový čistý čas túry tam i zpět (pokud to není „okruh“) bez přestávek na jídlo, focení, odpočinek.

 17. Zdeněk
  | Odpovědět

  Ahoj,

  od kdy do kdy jsou přístupné turistické chodníky na hřebenové túry v Roháčích?

  Díky, Zdenda

  • Martin
   | Odpovědět

   Ahoj Zdendo,

   na hřebeny se může až od 16.6.. 🙁 Do té doby můžeš aspoň třeba na Baranec a Plačlivé ze Žiarské doliny.

 18. Petr Sedlák
  | Odpovědět

  Dobrý den,

  plánujeme túru na Ostrý Roháč, dá se autem dojet až k Tatliakove chatě?
  Díky za info.

  Pert Sedlák

  • Martin
   | Odpovědět

   Dobrý den,

   to bohužel nejde. Auto budete muset nechat na parkovišti pod sjezdovkou nebo u chaty Zverovka.

   Přeji hezkou túru 😉
   Martin

 19. Se psem
  | Odpovědět

  Dobrý den,

  nevíte, jestli se může na túry se psem a které jsou případně schůdné? Neradi bychom narazili na nějaké cesty schůdné jen s držením se řetězu/lana. Ubytovaní budeme ve Žiaru, výlety budeme směřovat z tohoto místa, ale i z jiných – kam se posuneme autem.

  Díky

 20. prosím o info
  | Odpovědět

  Na vašich stránkách jsem se dočetla,že jsou chodníky otevřené až od 16.6.My se tam chystáme ale 13.-15.6.Nevíte,jestli to je moc velký problém?Děkuji

  • Martin
   | Odpovědět

   Dobrý den,

   frekventovanější cesty jsou tu a tam hlídány a narazit na někoho, komu se Vaše přítomnost nebude líbit, můžete i na hřebenech.

   Až se vrátíte, napište, jak jste pochodili 🙂

   Martin

 21. Prosím o informaci
  | Odpovědět

  Dobrý den, jsou v Roháčích v jarních měsících uzavřené některé stezky kvůli ochraně zvěře – hnízdění ptáků apod.?
  Děkuji Hopfingerová

  • Martin
   | Odpovědět

   Dobrý den,
   do 15.6. jsou uzavřeny téměř všechny trasy na hřebeny a po hřebenech Západních Tater. Mezi vyjímky patří žlutě značená cesta z ústí Žiarskej doliny na Baranec a dál na Pačlivé, ze kterého je možné sestoupit zpět do Žiarskeho sedla a na Žiarskou chatu. Další vyjímka je výstup na Sivý vrch z Lipovce.

Leave a Reply