Sivý vrch

!NĚKOLIK OBTÍŽNĚJŠÍCH MÍST NA TRASE!

  • přibližný čas: 5h 00min
  • délka: 9 km
  • celkem nastoupáno: 875 m

Z rozcestí Biela skala – horáreň (na silnici Zuberec – Liptovský Mikuláš) vykročte po červené značce do lesa širokou, zvolna stoupající, zvážnici. Po několika minutách překročte jinou svážnici, křižující vaši cestu a pokračujte ve stoupání po cestě, která se začne mírně stáčet vpravo, po té o něco prudšeji vlevo a zase vpravo již o něco strmějším stoupáním až malému přístřešku ve výšce okolo 1160 metrů, kde červená značka uhýbá z vyježděné svážnice vpravo na dobře značenou, vyšlapanou pěšinu.

Pěšina vás provede lesem až k prvním skaliskům po levé straně ve výšce 1310 metrů. Po pár metrech narazíte na neznačenou vyšlapanou pěšinku, po které si můžete pár minut zajít a vystoupit na skaliska, ze kterých je mnohem lepší výhled, než z cesty nejen do blízkého okolí, ale třeba i na Velkou a Malou Fatru.

Tatra Adventures: Dobrodružství na Slovensku

Pokračujíce ve výstupu po červeně značené pěšině pomalu ubývá lesa a přibývá kosodřeviny a skalních útvarů, mezi kterými se cesta k vrcholu pozvolna začne proplétat, až se dostanete do míst, kdy si občas budete muset pomoct i rukami. Na dvou místech (ve výšce asi 1700 m a 1770 m), nedaleko od vrcholu, je dokonce skála osazena řetězem, který sice pro výstup není zcela nezbytný, ale při sestupu nebo za deště přijde vhod.

Z vrcholu můžete vidět některé ostatní západotatranské vrcholy jako jsou Ostrá, Osobitá, Salatín, Spálená, Pachoľa, Baníkov nebo Baranec o něco dál pak třeba Velký Choč, Babí horu, Pilsko a okolní pohoří – Velkou a Malou Fatru a Nízké Tatry.

Z vrcholu sestupte zpět stejnou cestou.


REZERVOVAT UBYTOVÁNÍ

najděte si ubytování poblíž


Fotky z túry:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *