Rákoň a Volovec

with Žádné komentáře
  • přibližný čas: 6h 15min
  • délka: 17km
  • celkem nastoupáno: 1150 m

Volovec je pravděpodobně nejnavštěvovanější dvoutisícovkou Západních Tater a to hned z několika důvodů: je poměrně snadno dostupný a je z něho nádherný výhled, především na Roháčský hřeben s nejznámějšími vrcholy.

Z (placeného) parkoviště v Roháčské dolině (popř. o něco níž položené autobusové zastávky nedaleko chaty Zverovka) začnete pozvolna stoupat po červeně značené asfaltové cestě. Asi po třičtvrtě hodiny projdete přes rozcestí Adamcuľa a po další asi třičtvrtě hodině přijdete k bývalé Ťatliakově chatě. V sezóně je zde možné zakoupit občerstvení a posedět na lavičkách.

Za chatou je uměle vytvořené jezero, odkud je krásný výhled Ostrý Roháč a Plačlivé.

Od chaty se vydáte po zelené do prudšího stoupání lesem, později kosodřevinou, do sedla Zábrať, dále po žluté na Rákoň. Výstup na Rákoň zabere zhrube hodinu a půl.

Z Rákoně je to na Volovec co by kamenem dohodil a zbytek pěšky došel, takže poslední část výstupu zvládnete asi tak za třičtvrtě hodiny.

Na sestup zpět na parkoviště si vyhraďte alespoň dvě a půl hodiny. Pokud nemáte auto na parkovišti, můžete sestoupit stejnou cestou zpět do sedla Zábrať a odtud pokračovat po žluté cestě do Látané doliny, která také vyústí u autobusové zastávky poblíž Zverovky.

Oblíbená ubytování

Penzion Josu***

Zuberec

Booking.com

Drevenice Zuberec

Zuberec

Booking.com

Apartment Roháčik

Zuberec

Booking.com

Villa Silvia

Zuberec

Booking.com

Penzión Škerda***

Zuberec

Booking.com

Penzion u Laca

Zuberec

Booking.com

Zobrazit všechna ubytování v Zuberci

Fotky z túry:

Leave a Reply