Plačlivé

!NĚKOLIK OBTÍŽNĚJŠÍCH MÍST NA TRASE!

  • přibližný čas: 4h
  • délka: 8,5km
  • celkem nastoupáno: 800 m

Od Žiarské chaty se vydáte po modré značce směrem do Smutného sedla. Překročíte dřevěný můstek a asi po hodině přijdete na rozcestí Pod Homolkou, kde si můžete z potůčku naposledy doplnit vodu. Po další asi třičtvrtě hodině stanete ve Smutném sedle, odkud můžete poprvé spatřit vrcholy jako Plačlivé, Ostrý Roháč a Volovec.

Ze sedla se vydáte vpravo po červené značce a přejdete přes poměrně nevýrazný vrchol Nohavica, za kterým už následuje výstup na Plačlivé. Cesta na vrchol vede (zejména v závěru výstupu) místy po skaliskách čnících vysoko nad Smutnou dolinou.

Přechod přes ně není nijak zvlášť náročný, ale pokud nemáte žádné zkušenosti s takovým terénem nebo se zhorší počasí, dá se většina těchto míst obejít po vyšlapaných pěšinách těsně pod skalisky.

Tatra Adventures: Dobrodružství na Slovensku

Na vrcholu stanete asi po třičtvrtě hodiny chůze ze Smutného sedla. Plačlivé je vynikajícím a velmi oblíbeným vyhlídkovým místem a výstupu sem určitě nebudete litovat. Po zaslouženém odpočinku zahájíte po žluté sestup do Žiarského sedla. Tato cesta už není nijak nebezpečná, jen je dosti kamenitá a zabere vám asi dvacet minut.

Odtud pokračujete po zelené zpět na rozcestí Pod Homolkou (cca půl hodiny) a stejnou cestou, jako na začátku túry, se vrátíte na Žiarskou chatu.


REZERVOVAT UBYTOVÁNÍ

najděte si ubytování poblíž


Fotky z túry:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *