Plačlivé

with Žádné komentáře

!NĚKOLIK OBTÍŽNĚJŠÍCH MÍST NA TRASE!

  • přibližný čas: 4h
  • délka: 8,5km
  • celkem nastoupáno: 800 m

Od Žiarské chaty se vydáte po modré značce směrem do Smutného sedla. Překročíte dřevěný můstek a asi po hodině přijdete na rozcestí Pod Homolkou, kde si můžete z potůčku naposledy doplnit vodu. Po další asi třičtvrtě hodině stanete ve Smutném sedle, odkud můžete poprvé spatřit vrcholy jako Plačlivé, Ostrý Roháč a Volovec.

Ze sedla se vydáte vpravo po červené značce a přejdete přes poměrně nevýrazný vrchol Nohavica, za kterým už následuje výstup na Plačlivé. Cesta na vrchol vede (zejména v závěru výstupu) místy po skaliskách čnících vysoko nad Smutnou dolinou.

Přechod přes ně není nijak zvlášť náročný, ale pokud nemáte žádné zkušenosti s takovým terénem nebo se zhorší počasí, dá se většina těchto míst obejít po vyšlapaných pěšinách těsně pod skalisky.

Na vrcholu stanete asi po třičtvrtě hodiny chůze ze Smutného sedla. Plačlivé je vynikajícím a velmi oblíbeným vyhlídkovým místem a výstupu sem určitě nebudete litovat. Po zaslouženém odpočinku zahájíte po žluté sestup do Žiarského sedla. Tato cesta už není nijak nebezpečná, jen je dosti kamenitá a zabere vám asi dvacet minut.

Odtud pokračujete po zelené zpět na rozcestí Pod Homolkou (cca půl hodiny) a stejnou cestou, jako na začátku túry, se vrátíte na Žiarskou chatu.

Fotky z túry:

Leave a Reply